Cvičení Tai Ji Quan

Pravidelné cvičení
Pravidelný trénink je základem každého pokroku a také páteří naší školy. Výuka se skládá z důkladné rozcvičky, qi-gongu, průpravných cvičení (např. navíjení hedvábného vlákna), procvičování jednotlivých pohybů a forem a partnerských cvičení. Cvičení probíhá ve skupinách podle pokročilosti, nebo podle cvičební formy. Detailní informace
[+] BRNO (Sifu Pavel Hlavoň)
Základní informace
Cvičení probíhají v tělocvičně  SPŠ stavební (Kudelova 1855/8, 602 00 Brno-Černá Pole) podle rozvrhu v tabulce výše. Všichni cvičenci taiji se mohou také účastnit speciálních tréninků "Tuishou + zbraně" a "Qigong"., Úterní cvičení "Tuishou + zbraně" bude zaměřeno na speciální partnerská cvičení citlivých rukou (+ push hands, qin na, aplikace) a také na procvičování forem se zbraněmi - meč, šavle, vějíř, sparingová forma s mečem. Zdravotní cvičení "Qigong" je zaměřeno naopak na statické pozice zhan zhuang gong, 3 dantieny, 6 pozic, 13 pozic, Bao qiu qigong. Dále na jemné pohybové cvičení - průpravy qigongu, navíjení hedvábí chan si gong, ba duan jin, apod. Výuku vede Sifu Pavel Hlavoň a instruktoři Vít Ondroušek a David Závada. V době prázdnin a svátků se oficiálně necvičí.

- Adresa tělocvičny - Kudelova 1855/8, 602 00 Brno-Černá Pole

Co budete potřebovat
Pohodlné oblečení vhodné pro cvičení, přezůvky ke cvičení v tělocvičně se světlou podrážkou, dostatek tekutin, dochvilnost a dobrou náladu.

Sylabus pro letošní rok
Skupina A (pokročilí): Pokročilá průpravná cvičení. Navíjení hedvábí ruční, nožní, kombinace . Ruční sestavy: Laojia Yi Lu + Er Lu a průpravy z Xinjia Yi Lu. Zbraňové formy: Vějíř, meč, šavle, kopí. Tuej shou: jednoruční, obouruční, v chůzi, taolu.

Skupiny B (mírně a středně pokročilí): Pokročilejší průpravná cvičení. Navíjení hedvábí jednoruční i obouruční - základní způsob. Ruční sestavy: 38 forem (Chen Xiaowang) a Laojia Yi Lu. Zbraňové formy: Vějíř (Chen Shihong), meč. Tuej shou: jednoruční, obouruční.

Skupina C (pokročilí začátečníci): Základní průpravná cvičení. Jednoruční i obouruční navíjení hedvábí. Ruční formy: Přípravná forma (Chen Ziqiang), 13 bran (Chen Bing), 18 forem (Chen Zhenglei), úvod do starého stylu - Laojia Yi Lu. Zbraňové formy: Vějíř (Chen Shihong), meč. Tuej shou: jednoruční + obouruční (základní).

Skupina D (začátečníci): Základní průpravná cvičení + qi gong, tong zi gong. Jednoruční navíjení hedvábí. Ruční formy: Přípravná forma (Chen Ziqiang), 13 bran (Chen Bing), 18 forem (Chen Zhenglei), ze zbraní vějíř.

Soustředění a semináře
Soustředění slouží především k tomu, abychom se mohli na chvíli odpoutat od každodenního rytmu života a získat ze cvičení maximum. Obvykle trvají 3-5 dní a jsou intenzivní, umožňují během velmi krátké doby ve studiu výrazně pokročit. Jednodenní specializované semináře bývají zpravidla v Brně a jde například o víkendová cvičení s velmistrem Chen Shi Hongem nebo Sifu Pavlem Hlavoněm.

Privátní výuka
Individuální výuka je zejména určena jako doplněk pravidelných tréninků a může probíhat v čase, který vám vyhovuje. Osobní vedení učitele umožňuje snazší zvládnutí a hlubší pochopení jednotlivých forem Tai Ji, nicméně klade vyšší nároky na studenta.