Učitelé a instruktoři

Učitelé a instruktoři

Učitelé a dlouholetí zkušení instruktoři, kteří působí a učí v naší škole…

Učitelé

Chen Shi Hong (陈时红)

Chen Shi Hong – 陈时红 – SiGun

Představitel 20. generace mistrů stylu Chen, nejstarší větve Tai Ji Quan. Studoval a mistrovství dosáhl pod vedením velmistra Chen Xiaowanga. Nyní působí ve Vídni, kde mimo tradičního Chen Tai Ji vyučuje také Shaolin Kung Fu.

Pavel Hlavoň

Pavel Hlavoň – SiFu

Představitel 21. generace mistrů, následovník této větve v ČR. Bojovým uměním se věnuje od roku 1985 (do roku 1989 Shotokan Karate). Po sametové revoluci začal se studiem Wu Shu nejprve u ruských a později u čínských mistrů. Od roku 1990 studoval 13 let jižní i severní šaolin u sifu Pavla Kaly v Brně. V roce 1993 současně začal se studiem Yang stylu Taiji pod vedením Zdenka Kurfürsta. Od roku 1995 se věnuje výhradně stylu Chen u velmistra Chen Shi Honga.
V roce 2007 mu byl udělen Rakousko-čínskou asociací Chen Tai Ji Quan a velmistrem Chen Xiaowangem statut mistra – Sifu.
V roce 1995 se stal žákem jogína Paramhansa swámího Mahéšwaránandy a studuje u něj starobylé učení jógy, meditace a života.

Instruktoři

Rosťa Kaleta

Rostislav Kaleta

Cvičí od roku 1999.
Cvičit jsem začal proto, že jsem měl vadné držení těla a zdraví ohrožující podváhu. Cvičím dál, kvůli psychické pohodě, kterou přináší nejen Tai Ji, ale i parta, kterou tohle cvičení do klubu přitáhlo a zformovalo.

Vít Ondroušek

Vít Ondroušek

Cvičí od roku 2006.
Na Tai Ji se mi líbí, že ho člověk může cvičit celý život a stále bude objevovat nové věci.

Míša Macáková

Míša Macáková

Cvičí od roku 2007.
Na Tai Ji miluji proměnu, sílu i jemnost. Toto umění ve mně probudilo touhu po poznání. Přivedlo mě i k čínské medicíně, které se věnuji od roku 2013. Dále se zajímám o meditaci, Qi Gong a Antroposofii.
Učitelka Tai Ji školy v Hodoníně – Centrum Kulatá brána.

David Závada

David Závada

Cvičí od roku 2007.
Tai Ji cvičím, protože je to životní styl, který propojuje sebeobranu, zdraví a vnitřní rovnováhu. Na Tai Ji se mi líbí to, že je založeno na jednoduchých principech, které můžete použit i v každodenním životě.

Ondra Jelínek

Ondra Jelínek

Cvičí od roku 2012.
Na cvičení Tai Ji mě nejvíc oslovuje ta hloubka a spektrum cvičení. To, že mohu procvičovat to, co zrovna cítím, že potřebuji procvičit. Můžu se třeba soustředit pouze na tělo a na správnou strukturu a rovnováhu, nebo vnitřní propojení nebe a země při cvičení Qi Gong a nebo zklidnění mysli při relaxaci.

Naši mistři a učitelé

Dnes můžeme předávat umění Tai Ji Quan skrze mnohaleté učení našich Mistrů a učitelů, kteří k nám jezdili (nebo my k nim ;-)) od začátku 90.let.

chen.cz » Škola » Učitelé a instruktoři