Něco o nás

Historie klubu
Česká asociace Chen Tai Ji Quan byla založena roku 1998 v Brně pod záštitou velmistra Chen Shi Honga (Sigun) Pavlem Hlavoněm a Davidem Pirochtou, kteří jsou jeho dlouholetými žáky. V roce 2008 byl oběma udělen Rakousko-čínskou asociací Chen Tai Ji Quan a velmistrem Chen Xiaowangem (hlavní autorita stylu) statut mistra. Původně brněnská škola se postupně rozrostla o pobočky v Hodoníně a Hlinsku, nedávno také v Břeclavi. Posláním školy je vyučovat a šířit Tai Ji stylu Chen tradiční formou a v nezkreslené podobě tak, jak bylo předáváno po staletí.

Vyučované formy a průpravy:
Přípravné formy: 18 forem (Chen Zhenglei), 19 forem, 38 forem (Chen Xiaowang)
Starý styl: Laojia Yi-lu, Laojia Er-lu
Nový styl: Xinjia Yi-lu, Xinjia Er-lu
Zbraňové formy: Meč, Šavle, Vějíř, Sparingová forma s meči (Chen Shi Hong)
Qi Gong: 13 pozic Chen Tai Ji Quan
Jiné: Navíjení hedvábí, Tuishou (tlačící ruce), aplikace


Učitelé
Chen Shi Hong, Sigun (1959)
Představitel 20. generace mistrů stylu Chen, nejstarší větve Tai Ji Quan. Studoval a mistrovství dosáhl pod vedením velmistra Chen Xiaowanga. Nyní působí ve Vídni, kde mimo tradičního Chen Tai Ji vyučuje také Shaolin Kung Fu.
Pavel Hlavoň, Sifu (1974)
Představitel 21. generace mistrů, následovník této větve v ČR. Bojovým uměním se věnuje od roku 1985, studoval a mistrovství dosáhl pod vedením velmistra Chen Shi Honga. Nyní působí v Brně, kde mimo tradičního Chen Tai Ji vyučuje také jógu.
David Pirochta, Sifu (1972)
Učitel ve škole - Výzkumný institut Chen Taiji
www.chen-brno.cz
Představitel 21. generace mistrů, následovní této větve v ČR. Bojovým uměním se věnuje od roku 1985, studoval a mistrovství dosáhl pod vedením velmistra Chen Shi Honga. Nyní působí v Brně, kde mimo tradičního Chen Tai Ji vyučuje také jógu.

 
Instruktoři

Rosťa Kaleta (taiji 11 let)
Pavla Oplatková (taiji 8 let)
Vít Ondroušek (taiji 7 let)
Vašek Procházka (taiji 7 let)
David Závada (taiji 8 let)