Cvičení Tai Ji Quan

Pravidelné cvičení
Pravidelný trénink je základem každého pokroku a také páteří naší školy. Výuka probíhá vždy 2x týdně ve stanovených časech a obvykle se skládá z důkladné rozcvičky, qi-gongu, průpravných cvičení (např. navíjení hedvábného vlákna), procvičování jednotlivých pohybů a forem a partnerských cvičení (Tui Shou, aplikace pohybů z forem, či sebeobrana). Cvičení probíhá ve skupinách podle pokročilosti, jednotlivé ročníky na sebe navazují. 

Rozvrh
Pondělí
(Brno)
18:00 - 19:30
Laojia
Vějíř, meč, šavle
19:30 - 21:00
Nováčci
Formy 18, Laojia
Vějíř
Úterý
(Brno)
17:00 - 18:15
Zdravotní cvičení
Qigong + meditace
18:15 - 19:30
Cvičení se zbraněmi
Partnerská cvičení
Tuishou + aplikace
Čtvrtek
(Brno)
18:00 - 19:30
Nováčci
Formy 18, Laojia
Vějíř
19:30 - 21:00
Laojia
Vějíř, meč, šavle


Detailní informace
[+] BRNO (Sifu Pavel Hlavoň)
Základní informace
Cvičení probíhají v tělocvičně  SPŠ stavební (Kudelova 1855/8, 602 00 Brno-Černá Pole) podle rozvrhu v tabulce výše. Všichni cvičenci taiji se mohou také účastnit speciálních tréninků "Tuishou + zbraně" a "Qigong"., Úterní cvičení "Tuishou + zbraně" bude zaměřeno na speciální partnerská cvičení citlivých rukou (+ push hands, qin na, aplikace) a také na procvičování forem se zbraněmi - meč, šavle, vějíř, sparingová forma s mečem. Zdravotní cvičení "Qigong" je zaměřeno naopak na statické pozice zhan zhuang gong, 3 dantieny, 6 pozic, 13 pozic, Bao qiu qigong. Dále na jemné pohybové cvičení - průpravy qigongu, navíjení hedvábí chan si gong, ba duan jin, apod. Výuku vede Sifu Pavel Hlavoň a instruktoři Vít Ondroušek a David Závada. V době prázdnin a svátků se oficiálně necvičí.

- Přihláška - závazná přihláška, která se odevzdává v září při placení
- Ceník kurzovného - aktuální ceník kurzovného pro pololetí v roce 2017/2018 (do června)
- Adresa tělocvičny - Kudelova 1855/8, 602 00 Brno-Černá Pole

Co budete potřebovat
Pohodlné oblečení vhodné pro cvičení, přezůvky ke cvičení v tělocvičně se světlou podrážkou, dostatek tekutin, dochvilnost a dobrou náladu.

Sylabus pro letošní rok
Skupina A (pokročilí): Pokročilá průpravná cvičení. Navíjení hedvábí ruční, nožní, kombinace . Ruční sestavy: Laojia Yi lu a průpravy z Xinjia Yi lu. Zbraňové formy: Vějíř, meč (Chen Xiaowang, Chen Ziqiang), sparingový meč . Tuej shou: jednoruční, obouruční, v chůzi, taolu.

Skupiny B (mírně a středně pokročilí): Pokročilejší průpravná cvičení. Navíjení hedvábí jednoruční i obouruční - základní způsob. Ruční sestavy: Přípravná forma (Chen Ziqiang), 18 forem (Chen Zhenglei), 19 forem (Chen Xiaowang), 38 forem (Chen Xiaowang) a Laojia yi lu (úvod). Zbraňové formy: Vějíř (Chen Shihong), meč. Tuej shou: jednoruční, obouruční.

Skupina C (pokročilí začátečníci): Základní průpravná cvičení. Jednoruční i obouruční navíjení hedvábí. Ruční formy: Přípravná forma (Chen Ziqiang), 18 forem (Chen Zhenglei), 19 forem (Chen Xiaowang), průpravy z 38 forem. Zbraňové formy: Vějíř (Chen Shihong). Tuej shou: jednoruční + obouruční (základní).

Skupina D (začátečníci): Základní průpravná cvičení + qi gong, tong zi gong. Jednoruční navíjení hedvábí. Ruční formy: Přípravná forma (Chen Ziqiang), 18 forem (Chen Zhenglei). Průpravy z 19 forem (Chen Xiaowang).

Soustředění a semináře
Soustředění bývají umístěna mimo Brno, abychom pomohli odpoutat se od každodenního rytmu života a získat ze cvičení maximum. Obvykle trvají 3-5 dní a jsou intenzivní, umožňují během velmi krátké doby ve studiu výrazně pokročit. Jednodenní specializované semináře bývají zpravidla v Brně a jde například o víkendová cvičení s velmistrem Chen Shi Hongem nebo Sifu Pavlem Hlavoněm.

Privátní výuka
Individuální výuka je zejména určena jako doplněk pravidelných tréninků a může probíhat v čase, který vám vyhovuje. Osobní vedení učitele umožňuje snazší zvládnutí a hlubší pochopení jednotlivých forem Tai Ji, nicméně klade vyšší nároky na studenta.

Nadcházející události

Kalendář Nadcházející události
Čen 7.

V červenci a srpnu cvičíme v Lužánkách!

Všechny skupiny PO a ČT 18:00-20:00. Přijdťe si zacvičit!

Srp 15.

Setkání a malá oslava naší školy

Lužánky, středa od 17:00

Srp 18.

Seminář se sifu Chenem v Brně

Lužánky, 10:30-15:30